Parkinto - umělá inteligence snižuje náklady v oblasti chytrého parkování

Unikátní služba Parkinto společnosti Smartiple (www.smartiple.com) je parkovací systém, který umí detekovat obsazenost parkovacích míst pouze na základě obrazu z kamery. Systém s velkou přesností zjišťuje, zda je dané parkovací místo obsazené nebo volné. K tomu využívá pokročilých algoritmů z oblasti umělé inteligence. 

 

Služba Parkinto nachází nový způsob detekce, a to pomocí jedné, případně více kamer. Většina současných řešení detekce obsazenosti parkovišť je postavena na čidlech, které je nutno zabudovat do každého parkovacího místa. Toto řešení je jednak drahé a jednak kvůli stavebním úpravám často nerealizovatelné. 

 

Společnost Smartiple službu provozuje nejen v českých městech, jako např. Děčín nebo Kutná Hora, ale také v zahraničí (Norsko, Dánsko nebo Irsko).

 

Známým faktem je, že za dopravní zácpy ve městech velkou měrou přispívají řidiči hledající místo na zaparkování. Systém společnosti Smartiple se tohle snaží řešit lepším navigováním řidičů na volná místa pomocí mobilní aplikace nebo navigačních cedulí.

 

Zástupci společnosti Smartiple se budou těšit na Vaše dotazy na veletrhu FOR CITY.