Odborná konference Elektrické autobusy pro město VIII

8. ročník odborné konference Elektrické autobusy pro město se uskuteční ve středu 27. listopadu v PVA EXPO Praha Letňany v rámci veletrhu CZECHBUS. Konference se již od prvního běhu v roce 2013 vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací akce i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy.

Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace.

Konferenci pořádá konzultační firma Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services pod záštitou Sdružení dopravních podniků ČR.

Předmětem konference jsou od samého začátku jednak nové technologie pro elektrické autobusy a provozní zkušenosti s nimi, a jednak prostředky a způsoby pro financování jak hotových produktů, tak rozvojových projektů. Organizátorem konference není konferenční agentura, nýbrž odborná konzultační firma průběžně udržující úzký kontakt s dopravci a jejich profesním sdružením i s municipalitami, organizátory hromadné dopravy a dalšími zainteresovanými osobami a organizacemi.

Více o konferenci i o programu najdete na webových stránkách organizátora.